De kom in på gymnasiet i Luleå

Här är listan över de som kom in på gymnasiet i Luleå.

Barn- och fritidsprogrammet:

Dyrander, Daniel Luleå
Edin, Herman Luleå
Eghall, Klas Luleå
Engman, Dennis Luleå
Eriksson, Tina Piteå
Flodström, Caroline Luleå
Forssberg, Josefine Luleå
Förare, Sebastian Boden
Hietala, Jonna Luleå
Hjort Rönnlund, Linus Luleå
Hoff Holmgren, Liv Luleå
Johansson, Amanda Töre
Johansson, Ida Niemisel
Johansson, Johanna Luleå
Julén, Matilda Luleå
Larsson, Jenny Luleå
Larsson, Pontus Luleå
Lehto, Erik Luleå
Linder, Tony Luleå
Lindlöf, Elice Älvsbyn
Ljungberg Buska, Emil Piteå
Långhed, Linn Luleå
Marklund, Martin Rosvik
Nilsson, Alexandra Luleå
Nilsson, Evelina Luleå
Nilsson, Fredrik Luleå
Nori, Sohaiba Luleå
Olsson, Joakim S Sunderbyn
Sandqvist, Mikael Luleå
Sandström, Linnea Luleå
Sulejmani, Mentor Luleå
Svensson, Biörn Råneå
Tellikka, Anna Luleå
Wass, Sandra Luleå
Öhman Lassi, Christoffer Luleå

Byggprogrammet:

Andeer Grönlund, Malin Luleå
Andersson, Daniel Luleå
Asplund, Anton Luleå
Bergman, Viktor Luleå
Bergström, Isak Luleå
Blomqvist, Jesper Luleå
Boqvist, Jesper Luleå
Danielsson Dokken, Jonas Luleå
Danielsson, Fredrik Luleå
Enbom, Birger Boden
Eriksson Kuru, Jimmy Luleå
Eriksson, Marcus Luleå
Forss, Dennis Kiruna
Franco Florez, Carlos Fernando Luleå
Hellström, Christian Luleå
Johansson, Anton Luleå
Khatibinaz, Arian Luleå
Lagrelius, Michaela Luleå
Lahti, Emil Boden
Landström, Emil Luleå
Larsson, Christoffer Luleå
Lindbäck, Zebastian Luleå
Lindström, Robin Luleå
Lundström, Petter Älvsbyn
Marjeta, Matias Boden
Martinell, Frida Luleå
Mörtzell, Joel Luleå
Palo, Joakim Luleå
Rahkola, Jeremia Korpilombolo
Rydström, Max Gammelstad
Stenberg, Viktor Luleå
Taavo, Daniel Kiruna
Vanhaniemi, Christoffer Luleå
Åkerlund, Albin Luleå
Örn, Oskar, Korpilombolo

Elprogrammet:

Asker, David Gammelstad
Bengtsson, Jesper Luleå
Bergdahl, Victor Luleå
Berggren, Jesper Luleå
Bergman, Petter Luleå
Björnström, Alexander Luleå
Blom, Mathias S Sunderbyn
Borgert, Pontus Luleå
Callgren, Björk Jesper Luleå
Enbom, Emil Älvsbyn
Enbom, Mattias Luleå
Eriksson, Victoria Luleå
Falle, Robin Luleå
Fredriksson, Johan Luleå
Grönlund, Christopher Luleå
Jansson, Rasmus Arjeplog
Johansson, Jesper Luleå
Johansson, Robin Luleå
Johansson, Viktor Gammelstad
Kilpeläinen Norman, Erik Råneå
Landström, Johan Luleå
Lempeä, Emil Luleå
Markström Baudin, Martin Luleå
Norman, Adam Gammelstad
Olofsson, Viktor Luleå
Olsson, Erik Luleå
Palo, Johan S Sunderbyn
Palo, Karl Luleå
Riekkola, Viktor Luleå
Rönnbäck, Herman Luleå
Tjernlund, Julia Luleå
Wiik Flobrandt, Pontus Luleå

Energiprogrammet:

Bergdahl, Christoffer Boden
Boqvist, Lukas Boden
Finni, Niclas Gammelstad
Häggstål, Aron Luleå
Karlsson, Linus Älvsbyn
Lehto, Sabastian Luleå
Lidman, John Luleå
Lundberg, Madelene Älvsbyn
Lundgren, Jonas Vidsel
Norlin Lantto, Rasmus Luleå
Pedersen, Louise Boden
Ransjö, Edvin Råneå
Skarpsvärd, Fredrik Luleå
Tornberg, Elias Luleå

Estetiska programmet:

Larsson Stjerna, Mattias Luleå
Larsson, Tobias Boden
Le Blanc, Pascal Luleå
Lidberg, Izabella Älvsbyn
Lindberg, Clara Piteå
Lovén, Jonas Luleå
Lugnfors, Sanjana Pajala
Lundberg, Jennie Arvidsjaur
Lundberg, Jonathan Luleå
Lundin, Yasmine S Sunderbyn
Löfgren, Erland Luleå
Marcussen, Alexander Luleå
Martinell, Kim Luleå
Mårtensson, Carl Luleå
Niemi, Anton Luleå
Niemi, Sofia Kiruna
Nordmark, Jonathan Luleå
Palo Fängvall, Julia Luleå
Paulsson Nöjd, Anton Luleå
Rasch, Rasmus Luleå
Sandin, Anton Luleå
Shala, Sebastian Luleå
Strömwall, Elin Luleå
Sundberg Mejfelt, Jennifer Luleå
Sundkvist, Mikaela Råneå
Sundström, Erika Luleå
Söderström, Frida Gammelstad
Thaemphudsa, Wanchaloem Luleå
Thurfjell, Johan Luleå
Videkull, Jill Junosuando
Vikström, Emil Gällivare
Vinblad, Micaela Luleå
Wahlberg, Jenny Luleå
Wass, Maria Risögrund
Wennberg, Linus Överkalix
Wintercorn, Oskar Luleå
Woxberg, Frida Kiruna
Åberg Johansson, Charlie Luleå
Åström, Cecilia Luleå
Åström, Frida Luleå
Åström, Linda Luleå
Älmeros, Oliver Gällivare

Fordonsprogrammet, flygteknik:

Andersson, Jonatan Gammelstad
Bertlin Wåhlström, Marcus Hakkas
Bäckström, Niklas Luleå
Grenemark, Gabriel Luleå
Juvonen, Emilia Piteå
Karl, Simon Maximilian Luleå
Lehman, Ludvig Boden
Lindahl, Leo Gråbo
Lundgren, Kalle Vidsel
Lundholm, Johan Boden
Määttä, Fredrik Luleå
Niska, Adam S Sunderbyn
Niska, Jens Gammelstad
Rönnlund, Morgan Luleå
Shakirov, Nemat Kalmar
Thurfell, Kasper Luleå
Viklund, Arne Luleå
Well, Marcus Harestad
Önneryd, Sandra Luleå

Handels- och administrationsprogrammet:

Alatalo, Linnea Luleå
Bergvall, Elin Älvsbyn
Boman, Erika Älvsbyn
Ekblom, Max Luleå
Eriksson, Emma Älvsbyn
Esberg, Ina Gammelstad
Forss, Lovisa Pello
Hann, Emilia Luleå
Holmström, Sabina Luleå
Häggström R, Sanna Kalix
Jakobsson, John Robin Luleå
Johansson, Veronika Arvidsjaur
Karlsson, Fanny Älvsbyn
Karlsson, Viktoria S Sunderbyn
Lektorp, Emilia Kalix
Livbom, Pauline Luleå
Lövgren, Sofi Öjebyn
Nordlund, Sophia Kalix
Olovsson, Frida S Sunderbyn
Paananen, Viktoria Luleå
Pettersson, Maja Luleå
Potisantisakul, Boossarin Luleå
Rizo, Alejandra Luleå
Roininen, Emma Luleå
Sandberg, Ellen Luleå
Sandlund, Linda Luleå
Vedelind Willberg, Mikael Luleå
Wikström, Alma Luleå
Youmard, Mattin Råneå
Öhman Eklund, Emma Luleå

Hotell- och restaurangprogrammet:

Ahlström, Anton Boden
Alatalo, Mia Luleå
Andersson, Frida Kalix
Andersson, Sandra Luleå
Andersson Sundgren, Christoffer Luleå
Beckman, Elin Luleå
Ekström, Adrian Luleå
Eriksson, Simon Luleå
Falk, Sanna Luleå
Forsberg, Linda Luleå
From, Isak Gammelstad
Getreu Fuentes, Stephanie Luleå
Hansson, Angelica Luleå
Johansson, Johannes Överkalix
Kotiranta, Anton Luleå
Kouznetsov, Peter Luleå
Lahti, Emma Lucia Luleå
Larsson, Viktoria Luleå
Lindgren, Nikita Luleå
Lindström, Gustav Luleå
Lundbäck, Evelina Vitå
Lundström, Jesper Luleå
Maijanen, Linnéa Kalix
Mortensen, Angelica Öjebyn
Nevanperä, Melissa Gammelstad
Olsson, Fanny Luleå
Pettersson, Sofia Luleå
Ringström Wirth, Peter Luleå
Sandström Jönsson, Fanny Rosvik
Sannerborg, Fredrik Luleå
Wahlberg, Marielle Överkalix
Öhman, Maria Luleå

Hantverksprogrammet, frisörer:

Berlin, Cecilia Luleå
Brander, Lisa Piteå
Burman, Lisa Moskosel
Bygdemo, Maria Luleå
Gren, Fanny Jokkmokk
Isaksson Tieva, Evelina Gällivare
Jonsson, Matilda Skellefteå
Lind, Malin Luleå
Lundberg, Julia Luleå
Nilsson, Jan Luleå
Nordefors, Sofie Kiruna
Roslin, Frida Piteå
Tjäder, Isabelle Gällivare
Venäläinen, Erika Kiruna
Vidgren, Rebecka Boden
Wennström, Amanda Cecilia Hakkas
Zackrisson, Ida Jokkmokk

Hantverksprogrammet, mode och design:

Andersson, Linnea Må Luleå
Arvidsson, Mikaela Sjulsmark
Björnström, Victoria Kiruna
Edfast, Johanna Luleå
Eriksson, Elin Vidsel
Eriksson, Sunna Niemisel
Glyssner, Antonia Luleå
Hedlund, Sanna Öjebyn
Isaksson, Felicia Harads
Jerome, Alexandra Luleå
Johansson, Amanda Överkalix
Johansson, Frida Kalix
Johansson, Linnéa Överkalix
Johansson, Rebecka Kiruna
Kinnunen, Moa Rosvik
Lindgren, Sandra Luleå
Lundberg, Jessica Gällivare
Lundberg, Julia Piteå
Pasma, Jenny Luleå
Pettersson Platni, Saga Piteå
Sinkkonen, Julia Haparanda
Törnkvist, Erik Luleå
Uusitalo, Hanna Porjus
Uusitalo Kemi, Julia Kiruna
Vuorijärvi, Linda Luleå

Industriprogrammet:

Artursson, Dennis S Sunderbyn
Brännvall, Patrik S Sunderbyn
Engström, Pontus Råneå
Eriksson, Anton S Sunderbyn
Everos, Nicklas S Sunderbyn
Fält, Tobias Gammelstad
Gunnarfeldt, Mattias Vitå
Halldén, Ville Luleå
Johansson, Eddie Luleå
Jonsson, Johannes Luleå
Junttila Nätynki, Markus Luleå
Koskenniemi, Isak S Sunderbyn
Kreku, Wilhelm Gammelstad
Lahti, Linus Luleå
Larsson, Jörgen Luleå
Lepola, Gustav Luleå
Lundin, Dennis S Sunderbyn
Pounu, Markus Luleå
Rantapää, Samuel Luleå
Robertsson, Philip Luleå
Sundström, Mikael Luleå
Sällström Eriksson, Victor Luleå
Vikman, Linn Luleå
Vikström, Niklas Gammelstad
Wanjura, Sebastian Luleå
Öhman, Linnéa Luleå

Livsmedelsprogrammet:

Azaizi, Ather Boden
Bakkelund, Alexandra Gammelstad
Boström, Niclas Luleå
Burman, Ida Kiruna
Chavez Häggström, Nicole Luleå
Flygare, Marika Kiruna
Grahn, Erika Hortlax
Johansson, Ludwig Boden
Jonsson, Tina Kiruna
Kasurinen, Linnéa Kiruna
Midbjer, Agnes Harads
Nordsvahn, Sandra Öjebyn
Rautio, Isabell Pajala
Sundström, Magdalena Luleå
Sundvall, Elias Luleå
Vilgats, Tilda Kiruna

Medieprogrammet:

Andersson, Erik Luleå
Andersson, Stina Boden
Anttila, Emelie Övertorneå
Backe, Anton Luleå
Berg, Emma Boden
Berg, Lisa Boden
Björkman, Evelina Kiruna
Boman, Jozefine Boden
Brodin, David Norrfjärden
Engström, Josefin Boden
Filipovich, Svetlana Boden
Fors Krekula, Angelica Luleå
Grennberg, Sara Lillpite
Henriksson, Oscar Luleå
Isakson, Rebecca Boden
Isaksson Markström, Joakim Korpilombolo
Johansson, Axel Norrfjärden
Johansson, Cecilia Luleå
Johansson, Pontus Luleå
Karlberg, Evelina S Sunderbyn
Karlsson, Josefine Luleå
Karlsson, Sandra Kramfors
Karlsson, Sofia Luleå
Kero Skotte, Anna Tärendö
Khan, Niklas Luleå
Kruukka, Malin Luleå
Landberg, Jessica Luleå
Larsson, Josefine Luleå
Lifbom, Sarah Boden
Lindholm, Josefine Boden
Lindqvist, Ofelia Luleå
Lindvall, Hanna Luleå
Linnér, Emma S Sunderbyn
Lundmark, Josefin Kiruna
Luusua, Marianne Övertorneå
Morin, Andreas Luleå
Niemi Zegers, Daniella Svappavaara
Niska, Anton Luleå
Norberg, Erik Luleå
Närling, Louise Luleå
Olausson, Emilia Luleå
Olsson, Agnes Luleå
Persson, Johanna Luleå
Renström, Samuel Boden
Stark, Tina Luleå
Stöckel, Nicklas Luleå
Sundbom, Andreas Luleå
Sundqvist, Fredrica Luleå
Sundström, Jessika Luleå
Svensson, Josefin Gällivare
Söderberg, Mikaela Luleå
Westerlund, Johansson Pernilla Arjeplog
Wisten, Gabriella Boden
Öberg, Lova Tärendö
Öhman, Fanny Boden
Ölund, Fanny Boden

Naturvetenskapligaprogrammet:

Ahlbäck, Malin Luleå
Aitomäki, Martin Luleå
Almgrund, Jonas Luleå
Andersson, Emma Luleå
Andersson, Linnea Luleå
Andersson, Lovisa Gammelstad
Andersson, Robin Boden
Artursson, Emilia Luleå
Backman, Sofia Gammelstad
Berglund, Elin Luleå
Bergström, Johannes Gammelstad
Boudin, Matilda Luleå
Brännström, Alida Råneå
Brännström, Gustaf Luleå
Brännström, Mikaela Luleå
Bäcklund, Linnea Luleå
Carlsson, Joel Råneå
Carlsson Wagnsjö, Olof Luleå
Chronéer, Benjamin Luleå
Danielsson, Denise Luleå
Dannert, Sofia S Sunderbyn
Drugge, Anton Råneå
Eklund, Julia Luleå
Eriksson, Kenny Luleå
Falblom, Gustav Luleå
Folkeson, Emma Boden
Forsberg, Robert Luleå
Fridesjö, Sofia Luleå
Granqvist, William Luleå
Grönlund, Johannes Älvsbyn
Gustafsson, Ruth S Sunderbyn
Hagel, Sebastian Luleå
Hedemalm, Katarina Luleå
Hedlund, Jennifer Luleå
Hedman, Emma Luleå
Holma, Anton Luleå
Häggroth, Mimmi S Sunderbyn
Högström, Oskar S Sunderbyn
Johansson, Carl-martin Luleå
Johansson, Jennifer Öjebyn
Jonsson, Michael Luleå
Jönsson, Gustav Gammelstad
Kobylak Berglund, Félix Luleå
Kumpyte, Justina Luleå
Landström, Ellinor Luleå
Landström, Niklas Luleå
Larsson, Johanna Luleå
Larsson, Samuel Luleå
Lindbäck, Mikael Luleå
Lindgren, Ellinor Luleå
Lindgren, Fredrik Luleå
Lundberg, Emil Luleå
Lundberg, Gustav Luleå
Lundberg, Isak Luleå
Lundborg, Johannes Luleå
Lundin, Filip Boden
Martinsson, Linn Luleå
Möller, Josefin Luleå
Nilsson, Adam Luleå
Nilsson, Anton Luleå
Nilsson, Oscar Luleå
Nilsson, Samuel
Nordberg, Rasmus Luleå
Nordlund, Izabel Luleå
Nordström, Erik Luleå
Nuldén, Matilda Luleå
Näsström, Anna Luleå
Osterman, Fredrik Luleå
Pohjanen, Klara Boden
Robarth, Mattias Luleå
Rosendal, Jens Luleå
Rubin, Elin Gammelstad
Rutqvist, David Luleå
Sandberg, Carl Gammelstad
Sandberg, Oscar Gammelstad
Sandsten, Carl Gammelstad
Sandström, Anton Luleå
Sandström, Gustav Luleå
Stenlund, Magdalena Luleå
Strandljung, Jesper Luleå
Strömberg, Simon Luleå
Strömbäck, Martina Kalix
Stålnacke, Fanny Boden
Suikki, Sara Luleå
Sundqvist Öqvist, Marie Luleå
Sundström, Robert Luleå
Sundvall, Denise Luleå
Svensson Ademi, Suzanna Luleå
Teymourian, Tara Luleå
Tin Maung, Eikarik Luleå
Toldshöj, Elin Luleå
Tonvall, Daniel Luleå
Törngren, Linnéa Luleå
Uvemo, Agnes Luleå
Vallmark, Ebba Luleå
Vikström, Mamed Luleå
Vänni Heinänen, Johanna Karungi
Vänstedt, Erik Gammelstad
Wahlquist, Maja Luleå
Wikberg, Amanda Luleå
Wårdenius, Alexandra Luleå
Zahiraldinni, Sabina Luleå
Åström, Johanna Norrfjärden
Öqvist, Erik Luleå


Omvårdnadsprogrammet:

Ahola Oksanen, Jenna Luleå
Andersson, Felice Luleå
Andersson, My Luleå
Blom, Anneli Malmberget
Djärf, Kajsa Boden
Engström Elfving, Charlie Luleå
Eriksson, Emma Luleå
Forsberg, Jennie Luleå
Granberg, Sanne Luleå
Hedström, Denise Luleå
Heikka, Janita Luleå
Isaksson, Louise Luleå
Isaksson, Malin Luleå
Jakobsson, John Luleå
Josefsson Hällgren, Johan Luleå
Kyrö, Madeleine Luleå
Laitamaa, Jesse Luleå
Lindberg, Nathalie Morjärv
Lindbäck, Annika Luleå
Lindgren, Julia Luleå
Lundström, Jennifer Luleå
Löf, Christofer Luleå
Lövgren, Pernilla Luleå
Marklund, Angelica Luleå
Mathisen, Elisabet Luleå
Mukka, Josefine Luleå
Niemi, Sofia Luleå
Nilsson, Alexander Luleå
Nilsson, Lisa Sjulsmark
Nilsson Litrico, Matteo Gammelstad
Nilsson, Therese Luleå
Nordberg, Johan Luleå
Nyberg, Madelene Luleå
Näsberg, Joel Luleå
Olsson, Elin Luleå
Pettersson, Antonia Luleå
Roininen, Jennie Luleå
Rombe Hakso, Rebecka Gammelstad
Samuelsson, Freja Luleå
Sandl-forslund, Madeleine Luleå
Sandqvist, Per Luleå
Sandström, Jeanette Luleå
Sund, Martine Luleå
Taavola, David Luleå
Torkkeli, Emil Luleå
Vestling Öhman, Jon Luleå
Viklund, Frida Piteå
Väliaho, Sara Luleå
Zackari, Therese Luleå
Åström, Emelie Luleå

SMBF, SM.ledarskapsprogrammet:

Ahlkvist, Alvina Luleå
Almgrund, Josefine Luleå
Andersson, Caroline Luleå
Andersson, Linnéa Luleå
Autio, Alexandra Luleå
Eriksson Johansson, Matilda Luleå
Eriksson, Malin Boden
Forsberg, Jesper Boden
Gabrielsson, Marcus Boden
Gerdin, Emil Boden
Granström, Julia Luleå
Grundström, Jonna Gammelstad
Hannu, Amanda Luleå
Haraldsson, Filip Luleå
Hardegård, Therese Älvsbyn
Hedman, Camilla Luleå
Hellman, Tobias Luleå
Hemphälä, Denise Luleå
Henriksson, Victor S Sunderbyn
Holmgren, Lovisa Råneå
Jatko, Johanna Luleå
Johansson, Ebba Råneå
Joona, Annina Luleå
Kangas, Tobias Luleå
Karlsson, Elvira Luleå
Kerttu, Johan Boden
Kristensen, Emelie Luleå
Kurkinen, Elina Luleå
Lennerö, Hanna Boden
Lindenhall, Beatrice Boden
Lindström, Sandra Älvsbyn
Lundberg, Emma Älvsbyn
Marcusson, Pontus Luleå
Medfors, Tobias Luleå
Mickelsson, Rebecka Gammelstad
Nilsson, Julia Luleå
Nordqvist, Jarl Boden
Näslund, Agnes Boden
Obleser Sundström, Sebastian Gammelstad
Olsson, Ida Luleå
Olsson, Lisa Luleå
Rönnqvist, Rasmus Luleå
Sandlund, Anna Luleå
Segerlund, Filip Luleå
Stewén, Alicia Luleå
Strand, Felicia Gammelstad
Sundkvist, Mathilda Råneå
Sundling, John Luleå
Szymaszko, Lydia Luleå
Tjernström, Jennie Luleå
Turdieva, Nazuk Boden
Vikström, David S Sunderbyn

Idrottsprogrammet, basket:

Audhav, Tove S Sunderbyn
Johansson, Elin Gammelstad
Nilsson, Jennifer S Sunderbyn
Persson, Johanna Boden
Uddefall Hangasjärvi, William S Sunderbyn
Wiss, Anders Arvidsjaur
Öhman, Emma S Sunderbyn

Idrottsprogrammet, fotboll:

Abrahamsson, Frida Luleå
Jonsson, Linnea S Sunderbyn
Lejon, Ida Luleå
Sandberg, Linnea Luleå
Söderlund, Sofia Luleå
Werndin, Sandra Luleå

Idrottsprogrammet, fotboll, pojkar:

Espling, Fredrik Luleå
Forsberg, Anton Luleå
Frykenfeldt, Filip Luleå
Ivarsson, Viktor Luleå
Jakobsson, Daniel Luleå
Landstedt Nilsson, Joakim Luleå
Landström, Niclas Överkalix
Lidhammar, Filip Luleå
Lundgren, Robin Luleå
Lundmark, Eric Gammelstad
Nilsson, Viktor Luleå
Nordbrandt, Martin Luleå
Olovsson, Mattias Luleå
Preiman, Viktor Luleå
Pääjärvi, William Luleå
Selini, David Boden
Sörlin, Erik Boden
Westman, Filip Luleå
Wikström, Johan Luleå
Öman, Karl Luleå

Idrottsprogrammet, friluftsliv: 

Agvik, Robert Luleå
Ajanki, Jenny Luleå
Eklund, Julia Boden
Engelmark, Sanna Luleå
Eriksson, Mathilda Luleå
Gustafsson, Maja Södra Sunderbyn
Isaksson, André Luleå
Jidström, Ludwig Luleå
Jonsson Edfast, Philip Luleå
Josbrant, Lovisa Luleå
Larsson, Albert Luleå
Linerudt, Elina Luleå
Nilsson, Elin Luleå
Nyström, Adina Luleå
Sandberg, Anton Luleå
Sandström, Sara Luleå
Sundberg, Jonatan Luleå
Thomtén, Emilia Luleå
Widgren, Hanna Vitå
Åström, Emma Överkalix
Ögren, Josefine Luleå
Öhman, Jens Luleå
Öman, Emma Luleå

Idrottsprogrammet, individuella:
Forss, Anna Luleå

Idrottsprogrammet, Ishockey:

Carlén, William Altersbruk
Gustafsson, Jens Luleå
Jönsson, Joel Luleå
Kaijser, William Danderyd
Lilja, Kim Luleå
Niemi, Johan Boden
Nilsson, Andreas Luleå
Robertsson, Jens Luleå
Sandin, Carl Luleå
Vittaniemi, Ville Södra Sunderbyn

Idrottsprogrammet, Riksbasket:

Anttila, Per Luleå
Aronsson, Lina Skogstorp
Edström, Maja Luleå
Flink, Marcus Lund
Landin Zetterlund, Alina Luleå
Lindmark, Sten Arvidsjaur
Makakala, Cecile
Modig, Frida Luleå
Mosesson, Filip Luleå
Petersen, Michiel Skultuna
Plumppu, Maja Luleå
Sjunesson, Leonard Ängelholm
Stålbröst Lindell, Hugo Arvika
Svensson, Gustav Luleå
Tomic, Ema Luleå

Spetsutbilding, matematik:

Abrahamsson, Brita Luleå
Asplund, Rebecca Boden
Berggren, Anton Norrfjärden
Berggren Norén, Caspian Luleå
Fors Joki, Max Luleå
Gideonsson, Albin Luleå
Gotthold, David Boden
Granlund, Kajsa Luleå
Grensjö, Anton Piteå
Jin, Anna Luleå
Kivijärvi, Anders Luleå
Larsson, Ellinora Luleå
Larsson, Niklas Hammerdal
Lidberg, Andrea Gammelstad
Lilja, Sebastian Piteå
Lundberg, Johan Luleå
Mattas, Robin
Niemi, Isabelle Luleå
Payandeh Mohammad, Ahmad Luleå
Perä, Rebecka Övertorneå
Petkov, Valeri Ivanov Luleå
Renberg, Albin Bastuträsk
Rylén, Emil Arvidsjaur
Sundin, Daniela Furudal
Vikström, Sandra Kalix



Samhällsvetenskapsprogrammet:

Akusjärvi, Fanny Luleå
Andersson, Emma Gammelstad
Andersson, Kasper Luleå
Andersson, Marcus Luleå
Antti, Erik Luleå
Backlund, Amanda Luleå
Barucija, Emina Luleå
Berg, Emelie Luleå
Bergwall, Mattias Råneå
Blomqvist, André Luleå
Borgström, David Luleå
Bäcklin, Lina Luleå
Bäckström, Casper Luleå
Carlström, Jessica Luleå
Christoffersson, Axel Luleå
Dahlgren, Moa Luleå
Dyverfeldt Tjernström, Linus Luleå
Ebanks, Amanda Gammelstad
Eklund, Frida Luleå
Ekman, Madeleine Luleå
Engberg, Måns Luleå
Enman Jensen, William Luleå
Enström, Olof Gammelstad
Erixon, Cajsa-stina Luleå
Erkheikki, Jens Luleå
Granbacke, Felicia Luleå
Hansson, Ida Luleå
Hansson, Jessica Luleå
Hedman, Gustav Luleå
Hellis, Sebastian Luleå
Ibrahim, Hiba Luleå
Isaksson, Angelica Luleå
Jalili Abdul Saboor, Lemar Luleå
Jamshidi, Mahabat Luleå
Johansson, Alex Luleå
Johansson, Andreas Luleå
Khalil Ibrahim, Mahdi Khalil Luleå
Källström, Rebecka Luleå
Köhler, Jonathan Luleå
Lahti, Nelly Luleå
Landmark, Therese Luleå
Larsson, Hanna Råneå
Liikamaa, Natalie Luleå
Lilja, Johan Luleå
Lundberg, Martin Luleå
Lundgren, Janni Luleå
Lyapunov, Kyrylo Luleå
Mammana, Lisa Luleå
Mattsson, Lovisa Luleå
Mohammadi, Cheman Luleå
Mosesson, Hanna Luleå
Nilenstrand, Alexander Luleå
Nilsson, Kajsa Vistträsk
Nilsson, Malin Piteå
Nordberg, Kim Luleå
Nordlander, Elin Boden
Nordsten, Veronika Luleå
Norgren, Christoffer Gammelstad
Nori, Lida Luleå
Ojeda Huaiquimil, Valeria Gammelstad
Olsson, Jesper Luleå
Pashaei, Camilla Luleå
Pettersson, Margareta Luleå
Pirttijärvi, Ida Luleå
Pittja, Knut Gammelstad
Ramadani, Drilon Luleå
Roslund, Hanna Luleå
Sandelin, Jessica Luleå
Silverplats, Johanna Luleå
Sjölund, Daniel Luleå
Sköld, Emil Luleå
Spolander Liikamaa, Daniela Luleå
Ström, Sebastian Luleå
Sundberg, Christoffer Gammelstad
Sundberg, Sophie Luleå
Säker, Emil Gammelstad
Torgersson, Malin Älvsbyn
Tretten, Jessica Luleå
Vasara-hammare, Ida Luleå
Vigerbäck, Robin Luleå
Viklund, Jennifer Älvsbyn
Viksten, Marcus Luleå
Wall, Andreas Luleå
Åström, Anna Boden
Åström, Markus Luleå
Öhman, Madelene Luleå
Öström, Sarah Luleå
Öystilä, Robin Luleå

SPIN, SP, Internationell inriktning:

Andersson, Nellie Luleå
Andrén, Ewelina Luleå
Ceder Henriksson, Nils Luleå
Edin, Karin Luleå
Eriksson, Beatrice Luleå
Eriksson, Martin Luleå
Hansson, Oliver Luleå
Hedlund, Emma Luleå
Jakobsson Mikko, Lisa Luleå
Juto, Josefine Luleå
Jägerving Fors, Rebecca Luleå
Jönsson, Johanna Boden
Linna Lundström, Molly Luleå
Livingstone, Alma Luleå
Lundberg, Clara Luleå
Lundgren, Moa Sjulsmark
Lundholm, Frida Luleå
Lundqvist, Lisa Luleå
Lundström Thunderlin, Lisen Gammelstad
Lång, Kristin Luleå
Montenegro Cerin, Alejandra Luleå
Nilsson, Olivia S Sunderbyn
Nordström, Elin Luleå
Sahba, Soraya Luleå
Sandgren, Isabell Vidsel
Torikka, William Luleå
Vallgren, Helena Luleå
Wäppling, Malin Luleå
Yenidogan, Deria Luleå
Öhman, Malin Luleå

Teknikprogrammet:

Andersson, Rickard Arjeplog
Antti, Nick Luleå
Anttila, Malin Luleå
Boman Sahlin, Mattias Luleå
Boqvist, Johan Luleå
De Bruin, Isak Gammelstad
Ekström, William Gammelstad
Enbuske, Viktor Råneå
Enström, Erik Luleå
Grape, Elias Luleå
Gylling, Fanny Luleå
Gärdelid, Pontus Luleå
Hagman, Jimmy Gammelstad
Hannu, Philip Luleå
Hansson, Jonathan Gammelstad
Holmgren, Frans Luleå
Holmquist, Gustav Luleå
Hugosson, Viktor Luleå
Hyväri, Jonas Luleå
Isaksson, Emil Luleå
Isaksson, Emma Gammelstad
Jakobsson, Jakob Luleå
Karlsson, Magnus Luleå
Landmark, Cecilia Luleå
Larsson, Felix Luleå
Lassinantti, Petter Luleå
Lidén Lindbäck, Mattias Gammelstad
Liikamaa, Rickard Luleå
Linde, Gustav Luleå
Lundberg, Malin Luleå
Lundin, Tobias Luleå
Magnusson, Emma Vidsel
Mitchell, Elias Luleå
Määttä, Sebastian Luleå
Nilsson, Sebastian Luleå
Olofsson Lauri, Axel Tärendö
Olsson, Christoffer Luleå
Reinholdt, Gustav Gammelstad
Riström, Anton Gammelstad
Rosvall, Robert Gammelstad
Rova, Elias Luleå
Sandberg, Alexander Luleå
Sandlund, Maria Luleå
Strömbäck, Eric Gammelstad
Strömbäck, Simon Råneå
Stålnacke, Lisa Luleå
Söderlund, Robin Luleå
Vehmanen, Linus Luleå
Viklund Vårell, Amanda Luleå
Waara, William Luleå
Wänstedt, Oskar Luleå

NTI-gymnasiet:
Elprogrammet

Andersson, Mattias Luleå
Bjälmsjö, Robin Överkalix
Bromfalk, Lukas Jokkmokk
Bäcklin, Josefin Luleå
Bäckström, Nils S Sunderbyn
Dixon, Josef Luleå
Drugge, Rasmus Vitå
Dyverfeldt, Erik Luleå
Eberhardsson, Elias Kalix
Eliasson, Hannes Luleå
Ennefors, William Altersbruk
Everos, Joakim S Sunderbyn
Fitinghoff, Nils Luleå
Forsberg, Christoffer Öjebyn
Gustafsson, Christoffer S Sunderbyn
Hedman, Jonathan Älvsbyn
Hedman, Rebecca Öjebyn
Hermansson, Elias Luleå
Holmberg, Axel Boden
Häggqvist, Joel Luleå
Isaksson, Carolina Gammelstad
Isaksson, Johan Luleå
Isaksson, Linus Luleå
Johansson, Alexander Vistträsk
Johansson, Victor Boden
Johansson, Viktor Boden
Jonsson, Elias Hortlax
Karlsson, Viktor Luleå
Klint, Kenneth Luleå
Larsson, Jesper Boden
Linna, Elias Luleå
Lundberg, Andreas Vistträsk
Lundkvist, Adam Norrfjärden
Lundmark, Simon Boden
Lundqvist, Sebastian Älvsbyn
Luttu, Johan Luleå
Långström Lundberg, Carl Gammelstad
Löwenborg, Björn S Sunderbyn
Mahmudi, Bezhan Luleå
Nicholsson, Daniel Luleå
Niemi, Anton Boden
Nilsson, Oscar Luleå
Nilsson, Sebastian Boden
Nordlander, Rickard S Sunderbyn
Nyqvist, Oskar Boden
Näslund, Markus Råneå
Olsson, Joel Luleå
Olsson, Ludvig Boden
Perdahl, William Luleå
Riström, Annie Luleå
Rundström, Daniel Rosvik
Sandström, David Råneå
Severinsen Fors, Marcus Boden
Sikström, Marcus Luleå
Sjölén, Markus Boden
Stedmon, Marcus Luleå
Stubbfält, Elin Lillpite
Sundlöf, Daniel Blåsmark
Söderlund, Martin Jävrebyn
Vikström, Rikard Luleå
Wennberg, Rasmus Luleå
Wennberg, Tobias S Sunderbyn
Westerlund, Nils Älvsbyn
Wikström, Kristian Vitå
Öjelind, Philip S Sunderbyn
Ölund, Mattias Boden

Medieprogrammet, NTI-gymnasiet:

Arvidsson, Sara Piteå
Berglund, Amanda Piteå
Bexelius, Josefine Boden
Broström, Anna Älvsbyn
Dines, Niklas Boden
Fors, David Gällivare
Fors, Johan Töre
Isaksson Hedlund, Simon Luleå
Isaksson, Julia Älvsbyn
Isaksson, Louise Pajala
Isaksson, Madeleine Haparanda
Johansson Stålnacke, Ludvig Luleå
Josefsson, Irma Boden
Karlsson, Evelina Gällivare
Larsson, Emma Öjebyn
Larsson, Frida Gällivare
Linné Monason, Knut Luleå
Löf, Pernilla Vitå
Lövgren, Emelie Luleå
Matinlassi, Linn Råneå
Miettinen, Melinda Boden
Morath Eriksson, Andreas Boden
Nilsson, Isabell Piteå
Norberg, Jonathan Övertorneå
Nyström, Linn Övertorneå
Pettersson, Sandra Luleå
Randeblad, Joel Boden
Rönnlund, Patrik Luleå
Sandström Forsberg, Tina Luleå
Stenvall, Evelina Svensbyn
Westman, Amanda Luleå
Åkemalm Aspebo, Ulrika Koskullskulle
Öhlund, Evelina Piteå


Naturbruksprogrammet, Grans naturbruksgymnasium:

Ahlbäck, Cajsa Överkalix
Alfaro, Ricky Södertälje
Alsafar, Misha Hortlax
Andersson, Rebecca Kiruna
Andresen, Felicia Kiruna
Baca Baas, Miriam Vittangi
Bergström, Julia Piteå
Björnström, Sofi Kiruna
Boman, Malin Vuollerim
Brindedahl, Marlene Kiruna
Brännvall, Erika Överkalix
Brännvall, Isabelle Gällivare
Busk, Josefine Lillhärdal
Dunder, Petra Luleå
Ek Spjuth, Sanna Hortlax
Ekberg, Emil Lillpite
Eriksson, Anna Sveg
Eriksson, Erika Kiruna
Eriksson, Josefine Boden
Erixon, Jennifer Luleå
Fjordell, Amanda Kiruna
Fjällström, Anni Linn Tärnaby
Flodström, Olivia Luleå
Fors, Angelina Piteå
Forsberg, Elin Boden
Forsman, Carolina Luleå
Fredriksson, Frida Hakkas
Frölander, John Luleå
Gabrielsson, Anna Luleå
Grafström, Jennifer Piteå
Hansson Lagerskog, Fanny Älvsbyn
Hedén, Annelie Malmberget
Hedllund, Julia Överkalix
Holmbom, Sara Jokkmokk
Holmström, Alma Gammelstad
Holmström, Ida Lycksele
Ibrahimi, Lejla Luleå
Irving, Madeleine Haninge
Jetullahi, Magdalena Jokkmokk
Johansson, Anna Piteå
Jonsson, Emma S Sunderbyn
Jonsson, Julia Luleå
Juntti, Lisa Övertorneå
Karlsson, Malin Roknäs
Karlsson, Tove Piteå
Kvist, Linnéa Jokkmokk
Landberg, Joachim Lillpite
Larsson, Elin Boden
Larsson, Emma Gällivare
Larsson, Frida Piteå
Larsson, Johanna Mattmar
Larsson, Stina Altersbruk
Lind Larsen, Lisa Vansbro
Lindblad, Karin Luleå
Lindén, Lisa Kalix
Lindfors, Matilda Gällivare
Lindgren, Melina Luleå
Lindkvist, Sarah Piteå
Lindmark, Sanna Kiruna
Lindström, Sanna Mattisudden
Lundgren, Emelie Vidsel
Lundholm, Isak Pajala
Lundkvist, Annika Piteå
Lundkvist, Jonathan Älvsbyn
Lundman, Elin Norrfjärden
Lundman, Marie Norrfjärden
Lundmark, Michaela Öjebyn
Lundström, Emelie Boden
Mittag Leffler, Ebba Stockholm
Nilsson, Emelie Boden
Nilsson, Jonathan Luleå
Nilsson, Rebecka Koskullskulle
Nilsson, Stina Öjebyn
Norgren, Gabriella Kåge
Nurkkala, Ida Emilia Nikkala
Nygren, Malin Granö
Olofsson, Linnea Kiruna
Olsson, Moa Mölnlycke
Olsson Sundkvist, Elina Malmberget
Ottoson, Elonore Huddinge
Palo, Emma Luleå
Persson, Jeanette Arjeplog
Persson, Linnéa Piteå
Persson, Rickard Arjeplog
Pettersson, Jessica Boden
Polewey, Felicia Luleå
Ritola, Moa Kusmark
Rundgren, Alexandra Haparanda
Sandström, Frida Svappavaara
Seldahl, Emilia Piteå
Sohlman, Axel Piteå
Steinvall, Ebba Skellefteå
Stenberg, Elin Arnemark
Stokke, Fanny Vidsel
Strömberg, Josefin Kalix
Svanberg, Hanna Gunnarsbyn
Sydfeldt, Tova Öjebyn
Tannerdal, Stina Tärendö
Trydvall Nilsson, Malin Norrfjärden
Uusitalo Kemi, Linnéa Kiruna
Vesterberg, Towe Piteå
Viklund, Amanda Kåge
Vikman, Amanda Kåge
Vikström, Emelie Arvidsjaur
Vikström, Rebecka Arjeplog
Waller, Melissa Skellefteå
Wedenstam, Linda Luleå
Åhlund, Amanda Roknäs
Åkerström, Oskar Boden
Öberg, Hanna Piteå
Öhlin, Malin Råneå
Öhman, Miriam Luleå
Östensson, Therese Kusmark
Östmalm, Josefin Piteå

Entreprenörsprogrammet, Luleå Entreprenörgymnasium:

Andersson, Johannes Luleå
Bergenudd, Karl Luleå
Björkman, Anna Luleå
Blomkvist, Marc Luleå
Broberg, Sara Sjulsmark
Edzén, Gustav Luleå
Engman, Evelina Kalix
Enström, Emelie Luleå
Eriksson, Love Gällivare
Forslund, Klas Luleå
Fouad, Adam Kiruna
Holmkvist, Anna Luleå
Hussami, Klara Luleå
Isaksson, Ingeborg Luleå
Jakobsson, Viktor Luleå
Larsson, Linnéa Luleå
Lindbäck Hammarström, Emelie Luleå
Lindbäck, Sven Luleå
Linder, Jesper
Lindström, Jonathan Luleå
Lundberg, Anton Luleå
Nilsson, Otto Luleå
Norberg, Linus Luleå
Nordlander, Frida S Sunderbyn
Rönnquist, Alice Luleå
Sammelin, Daniela Gällivare
Silver, Elin Luleå
Smeder, Kajsa Luleå
Strandberg, Lovisa Luleå
Sundqvist, Maria Luleå
Tornberg, Emelie Luleå
Widgren Bergström, Albin Luleå
Zetterwall, Albin Luleå
Öhman, Cassandra Luleå

Fordonsprogrammet, Specialutformat, Luleå praktiska gymnasium:

Bonnivier, Hugo Luleå
Friman, Marcus Luleå
Hassgren, Niklas Luleå
Källström, Mattias Luleå

Energiprogrammet, Specialutformat, Luleå praktiska gymnasium:

Holst, Oscar S Sunderbyn
Lindmark, Sebastian Luleå
Nordberg, Linus Luleå
Pettersson, Marcus Luleå
intpress IST

Hantverksprogrammet Specialutformat, Luleå praktiska gymnasium:

Berggren, Frida Gällivare
Berggren, Olivia Luleå
Boman, Johanna Gällivare
Elisasson, Mikaela Kiruna
Gustavsson, Josefin Luleå
Henell, Linnea Gällivare
Johnsen, Elina Malmberget
Kvarnäs, Tove Kiruna
Palo Fors, Emma Luleå
Sandberg, Elin Jävrebyn


Byggprogrammet, Specialutformat, Luleå praktiska gymnasium:

Eriksson, Hanna Luleå
Essberg, Tobias Luleå
Fredriksson, Magnus Luleå
Hangasjärvi, Johan Luleå
Lundberg, Jimmy Boden
Westman, Victor Luleå


Naturbruksprogrammet, Specialutformat, Luleå praktiska gymnasium:

Kouznetsova, Maria Luleå
Lilja, Mikaela Luleå
Lindkvist Medfors, Johanna Luleå
Olofsson, Moa Luleå

Industriprogrammet, Specialutformat, Luleå praktiska gymnasium:


Berg, Jonathan Luleå
Berglund, Fredrik Luleå
Burman, Emma Rosvik
Nilsson, Niklas Luleå
Vikström, Gustav Luleå

Elprogrammet, Specialutformat, Luleå praktiska gymnasium:

Elverum Bergqvist, Frida Piteå
Eriksson, Robin Luleå
Forsberg Nordström, Anton Luleå
Norman, Simon Luleå

Handelsprogrammet, Specialutformat, Luleå praktiska gymnasium:

Eriksson, Malin Luleå
Hallnor, Filip Luleå
Svanberg, Lisa Boden
Vallgren, Erik Luleå
Ölund, Fanny Piteå

 

Läsarkommentarer:

De kom in på gymnasiet i Luleå

  • NSD rekommenderar
  • Senaste nytt
  • Mest lästa
  • Senast kommenterade
  • NSD rekommenderar
  • Senaste nytt

Händelser