Gymnasieintagningar i Kiruna

Barn och fritids-programmet Eliasson, Johanna Barn- och fritidsprogrammet  
Eliasson, Johanna 
Jakobsson, Emma 
Johansson, Ida 
Lehtipalo, Jenny 
Linder, Madelene 
Lindmark, Therés 
Malmgren, Ingeborg
Mauritzson, Jennie 
Mukka, Jakob 
Omma, Madeleine 
Palovaara Lind, Angelica
Vaara, Patrik 
Välimaa Andersson, Hanna

Byggprogrammet
Andersson, Hjalmar 
Bergsten, Philip 
Edholm, Robin 
Esberg, André 
Fernström, Jonathan
Funck, Peter 
Haglöf, Hannes 
Halmkrona, Mathias
Heikki, Petter 
Heikkilä, Hannes 
Ingo, Jesper 
Kero, David 
Kirsilä, Sune 
Lahtinen, Emil 
Larsson, Anton 
Lasu, Pelle 
Linghall, Victor 
Mukka, Martin 
Muotka, Anton 
Niia Enoksson, Viktoria
Oja, Dennis 
Oja, Victor 
Patomella, Henrik 
Pettersen, Joakim 
Pudas, Jonathan 
Påve Kvenangen, Nila
Ramnelius, Björn 
Salomonsson, Rasmus
Stålnacke, John 
Vanhatalo, Niclas 
Wiklund, Björn 
Wikström, Johan   
 
Elprogrammet 
Antonsson, Joel 
Asp, Sebastian 
Björkteg, Peter 
Dagfjäll, Tobias 
Ejeklint, Astor 
Eriksson, Christian 
Esberg, Viktor 
Fors, Jimmy 
Fors, Jonas 
Fredriksson, Oskar 
Kansa, Sanne 
Karlsson, Emil 
Lantto, Anton 
Lindmark, William 
Lund Mikko, Petter 
Lundström, Simon 
Monlund, Örjan 
Muotka, Joel 
Mäki, Jonatan 
Määttä, Jessika 
Ness Salomonsson, Jonas
Nutti, Ol-Isak 
Pounu, Martin 
Rullander, Marcus 
Soutukorva, Jerry 
Sponton Emmot, Marcus
Stålnacke, Anton 
Stålnacke, Rasmus 
Tano, Anton 
Tervo, Fredrik 
Töyrä Fjordell, Josefine
Zakrisson, Tobias 

Estetiska programmet (Bild)
Andersson, Madelene
Bolin, Laura 
Hiljanen, Maria 
Hultstedt, Johanna 
Kenttä, Matilda 
Kurkkio, Lovisa 
Larsson, Louise 
Marakatt, Nadja 
Nielsen, Matilda 
Persson, Isabelle 
Ruotimaa, Anna 
Skum, Linn 
Sundvall, Jessica 
Utsi, Sandra 

Estetiska programmet (Musik)
Autio, Ellen 
Hedlund Kemi, Jennifer
Johansson, Axel 
Johansson, Elin 
Lassi, Johan 
Lindmark, Erika 
Mangi, Amanda 
Männikkö, Christina 
Niemi, Ida 
Niva, Frida 
Rasmussen, Daniel 
Sandström, Emma 
Thulin, Vilda 
Törneborg Sandberg, Jenny
Uusitalo, Felicia 

Fordonsprogrammet
Alajärvi, Alfons 
Eliasson, Mattias 
Esberg, Niklas 
Gunillasson-Sevä, Karolin
Inga, Lars-Mikael 
Lehto, Mikaela 
Lidehult, Erik 
Lidehult, Joakim 
Nordström, Alexander Oja, Erik
Poromaa, Simon 
Pounu, Tomas 
Stridsman, Samuel 
Stålnacke, Mats 
Söderholm, Daniel 
Tapani, Anton 
Waaranperä Larsson, Ida

Hotell-och restaurangprorammet
Andersson-Junkka, Kajsa
Blank Pallari, David 
Edefall, Ellinor 
Eriksson Mörtlund, Nancy Julia
Esberg, Ida 
Hasselström, Jesper 
Häggrot, Cecilia 
Häggrot, Emelie 
Kuhmunen, Melina 
Norberg, Lina 
Pitkänen, Olivia 
Pounu, Tina 
Sundkvist, Rebecka 
Tjernström, Peter 
Videkull Alldén, Elin 
Ylipää, Frida 
Ylivainio, Jennifer 
Åkemalm, Moa

Industriprogrammet
Andersson, Mia 
Antonsson, Linnea 
Blind, Mathias 
Bågesund, Daniel 
Daunfeldt, John 
Emanuelsson, Jesper
Esberg, Robin 
Flygare Vaara, Alexander
Hetta, Hugo 
Jakobsson, Kalle 
Kemi, Linus 
Länta, John-Mathis 
Sandberg, Erik 
Selin, Fredrik 
Stenberg Rehult, Simon
Vedholm, Joel

Naturvetenskapsprogrammet
Almqvist, David 
Blom, Evelin 
Bylund, Joel 
Daunfeldt, Anna 
Haapalahti Stålnacke, Anna
Johansson, Jonathan
Jonsson, Minna 
Labba, John-Isak 
Larsson, Elin 
Lewitan Stålnacke, Jack
Lindmark, Caroline 
Lindmark, Johanna 
Niemi, Matilda 
Nilsson, Michelle 
Partapuoli, Per Jonas
Peltovuoma, Johanna
Rogushin, Vladimir 
Selberg, Emilia 
Siggemo, Amanda 
Strålberg, Towe 
Svanelöv, Hanna 
Turunen, Tuuli 
Tyni Bogdanoff, Johan
Winnebäck, Johan 

Omvårdnadsprogrammet
Emmot Seppälä, Evelina
Isaksson, Ronja 
Rezgui, Sofie 
Välitalo, Katriine 

Turismprogrammet
Chahrour, Mohammed Ali
Ejemalm Reskov, Jennifer
Fjellborg, Caroline 
Fors, Sandra 
Henriksson, Hanna 
Henriksson, Sofie 
Jakobsson, Tina 
Johansson, Paulina 
Kieri, Johanna 
Koivuniemi, Jennie 
Lund, Rebecca 
Palovaara, Simon 
Räty, Matilda 
Unander, Dennis 

Industriprogrammet (LKAB) 
Auoja, Martin 
Bergqvist, Mats 
Eliasson, Martin 
Haapaniemi, Henrik 
Isaksson, Lotta 
Lohf, Felix 
Lundhamn, Erika 
Nordin, Alexander 
Nordström, Christoffer
Pääjärvi, Emil 
Pääkkölä Nilsson, Mikael
Rova Johansson, Christoffer
Siira, Erik  
Vinsa, Johan 
Wetterborn, Andreas

Marknadsmedieprogrammet 
Al Mohamad, Ahmad Alatalo, Cecilia 
Asplund, Marcus 
Fjellborg, Ida 
Fjällborg, Malin 
Gidlund, Sofie 
Hansson, Evelina 
Larsson, Therese 
Medelid, Linnéa 
Nguyen, Minh Hoang ”Eddy”
Niemi, Amanda 
Rannestam, Robin 
Rantakyrö, Felicia 
Sandberg, Elin 
Tjäder, Evelina 
Tuoremaa, Lewi 
Utsi, Lina  
Vennberg, Jessica 

Miljö-och samhällsplaneringsprogrammet
Björnström, Klara 
Bodén, Viktoria 
Brännström, Caroline
Carlsson Stålnacke, Lisa
Falk, Samuel 
Fjellborg, Annakaisa
Flygare, Julia 
Frölin, Karl-Johan 
Gunnari Heikki, Therese
Göransson, Mina 
Hammarström, Tove
Hellström, Frida 
Jarl, Timothy 
Johansson, Eva-Lisa 
Lahti, Sofia 
Larsson, Lina 
Lingbro, Linda 
Lundholm, Elisabeth
Madsen, Petter 
Magnusson, Linus 
Mäkitalo Nilsson, Malin
Mämmi, Susann 
Neudatjina, Alexandra
Nordefors, Sofie 
Nylund, Carola 
Olsson, Sebastian 
Rova, Ida  
Salomonsson, Hanna
Svonni, Sanna 
Vajstedt, Martin 

Samhällsvetenskapsprogrammet 
Andersson, Tim 
Bergsten, Fanny 
Bjuhr, Nadja 
Björkman, Evelina 
Christensen Sunna, Christina
Christensen, Therese
Flodström, Stephanie
Fredriksson, Emma 
Gräsvik, Felix 
Gumpert, Carolina 
Haapaniemi Ipsen, Karolina
Hägglund, Niklas 
Isaksson, Moa 
Johansson, Sandra 
Johansson, Vanessa 
Lidström, Wilma 
Lindmark, Emilia 
Niemi, Sofia 
Riggo, Emil 
Sandberg, Robine 
Sidén, Johan 
Österhult, Sara 

Teknikprogrammet
Andersson, Adrian 
Bodén, Anton 
Ek, Benjamin 
Ekman, Sebastian 
Esberg, Patrik 
Falk, Johan 
Fjordell, William 
Fouad, Adam 
Harnesk, Jonathan 
Isaksson, Marcus 
Johansson, Emil 
Johansson, Mikael 
Klippmark, Jonas 
Krekula, Björn 
Kruukka, Andreas 
Lantto, Robin 
Larsson, Josef 
Lundmark, Martin 
Nordmark, Filip 
Olsson, Oliver 
Rova Ketola, Kristian Stoor, Johan 
Strömberg, Johannes
Tapani, Johan 
Wilhelmson, Josef 
Ylitalo, Joel 

 

Läsarkommentarer:

Gymnasieintagningar i Kiruna

  • MEST LÄSTA
  • NSD rekommenderar
  • Senaste nytt