SPELPROGRAM FÖR ELITSERIEN, SÄSONGEN 2009/10

Här är alla matcher i eliterserien från 21 september till 13 mars.
21 september:
Färjestad-Skellefteå, Linköping-HV 71 (båda 19.00).

24 september:
Skellefteå-Luleå, Modo-Frölunda, Timrå-Brynäs, Södertälje-Linköping, Färjestad-Rögle, HV 71-Djurgården (alla 19.00).

26 september:
Luleå-Södertälje, Brynäs-Skellefteå, Rögle-HV 71, Djurgården-Modo, Linköping-Färjestad (alla 16.00), Frölunda-Timrå (18.30).

28 september:
Färjestad-Timrå, HV 71-Modo, Luleå-Linköping (alla 19.00).

29 september:
Skellefteå-Djurgården, Brynäs-Frölunda, Södertälje-Rögle (alla 19.00).

1 oktober:
Modo-Brynäs, Timrå-Södertälje, Rögle-Luleå, Frölunda-Djurgården (alla 19.00).

3 oktober:
Luleå-Färjestad, Djurgården-Brynäs, Södertälje-Modo, Linköping-Rögle, HV 71-Timrå (alla 16.00), Skellefteå-Frölunda (18.30).

5 oktober:
Rögle-Timrå, Frölunda-Luleå (båda 19.00).

6 oktober:
Färjestad-Södertälje, Modo-Skellefteå, Djurgården-Linköping, Brynäs-HV 71 (alla 19.00).

8 oktober:
Luleå-Djurgården, Timrå-Modo, Rögle-Skellefteå, Södertälje-Brynäs, Linköping-Frölunda, HV 71-Färjestad (alla 19.00).

10 oktober:
Skellefteå-HV 71, Modo-Rögle, Timrå-Linköping, Färjestad-Djurgården (alla 16.00), Brynäs-Luleå (18.30).

13 oktober:
Elitserien: Frölunda-Södertälje (19.00).

15 oktober:
Luleå-Modo, Skellefteå-Timrå, Djurgården-Rögle, Linköping-Brynäs, HV 71-Södertälje, Frölunda-Färjestad (alla 19.00).

17 oktober:
Modo-Linköping, Timrå-Djurgården, Färjestad-Brynäs, HV 71-Luleå (alla 16.00), Rögle-Frölunda, Södertälje-Skellefteå (båda 18.30).

20 oktober:
Djurgården-HV 71 (19.00).

22 oktober:
Luleå-Timrå, Modo-Färjestad, Brynäs-Rögle, Djurgården-Södertälje, Linköping-Skellefteå, HV 71-Frölunda (alla 19.00).

24 oktober:
Skellefteå-Modo, Timrå-HV 71, Brynäs-Linköping, Rögle-Djurgården, Södertälje-Frölunda (alla 16.00), Färjestad-Luleå (18.30).

26 oktober:
Luleå-Brynäs, Linköping-Södertälje (båda 19.00).

27 oktober:
Djurgården-Skellefteå, Modo-Timrå, Färjestad-Frölunda, HV 71-Rögle (alla 19.00).

29 oktober:
Skellefteå-Färjestad, Timrå-Luleå, Brynäs-Djurgården, Rögle-Linköping, Södertälje-HV 71, Frölunda-Modo (alla 19.00).

31 oktober:
Luleå-Rögle, Modo-Södertälje, Färjestad-Linköping, HV 71-Brynäs, Frölunda-Skellefteå (alla 16.00), Djurgården-Timrå (18.30).

1 november:
Timrå-Frölunda, Brynäs-Färjestad, Linköping-Modo, Skellefteå-Rögle (alla 18.00).

2 november:
Södertälje-Luleå (19.00).

10 november:
Luleå-HV 71, Modo-Djurgården, Timrå-Skellefteå, Rögle-Brynäs, Södertälje-Färjestad, Frölunda-Linköping (alla 19.00).

12 november:
Skellefteå-Linköping, Brynäs-Timrå, Rögle-Södertälje, Djurgården-Luleå, Färjestad-Modo, HV 71-Frölunda (alla 19.00).

14 november:
Skellefteå-Brynäs, Modo-HV 71, Södertälje-Djurgården, Linköping-Luleå, Frölunda-Rögle (alla 16.00), Timrå-Färjestad (18.30).

16 november:
Luleå-Skellefteå, Rögle-Färjestad, HV 71-Linköping (alla 19.00).

17 november:
Brynäs-Modo, Djurgården-Frölunda, Södertälje-Timrå (alla 19.00).

19 november:
Skellefteå-Södertälje, Modo-Luleå, Timrå-Rögle, Färjestad-HV 71, Linköping-Djurgården, Frölunda-Brynäs (alla 19.00).

21 november:
Luleå-Frölunda, Brynäs-Södertälje, Rögle-Modo, Djurgården-Färjestad, Linköping-Timrå (alla 16.00), HV 71-Skellefteå (18.30).

23 november:
Timrå-Djurgården, Södertälje-Rögle, Färjestad-Brynäs (alla 19.00).

24 november:
Skellefteå-Luleå, Modo-Linköping, Frölunda-HV 71 (alla 19.00).

26 november:
Luleå-Färjestad, Rögle-Skellefteå, Djurgården-Brynäs, Södertälje-Modo, Linköping-Frölunda, HV 71-Timrå (alla 19.00).

28 november:
Skellefteå-HV 71, Timrå-Linköping, Färjestad-Södertälje, Frölunda-Djurgården (alla 16.00), Brynäs-Luleå (17.00), Modo-Rögle (18.30).

30 november:
Rögle-Luleå, Linköping-HV 71, Frölunda-Södertälje (19.00).

1 december:
Modo-Skellefteå, Timrå-Brynäs, Färjestad-Djurgården (alla 19.00).

3 december:
Luleå-Linköping, Brynäs-Skellefteå, Rögle-Frölunda, Djurgården-Modo, Färjestad-Timrå, HV 71-Södertälje (alla 19.00).

5 december:
Luleå-Djurgården, Modo-Färjestad, Rögle-HV 71, Södertälje-Brynäs, Frölunda-Timrå (alla 16.00), Linköping-Skellefteå (18.30).

7 december:
Skellefteå-Djurgården, Timrå-Södertälje, Brynäs-Rögle (alla 19.00).

8 december:
Linköping-Färjestad, HV 71-Modo, Frölunda-Luleå (alla 19.00).

10 december:
Luleå-Timrå, Modo-Frölunda, Brynäs-HV 71, Djurgården-Rögle, Södertälje-Linköping, Färjestad-Skellefteå (alla 19.00).

12 december:
Skellefteå-Frölunda, Rögle-Timrå, Djurgården-Södertälje, Linköping-Brynäs, HV 71-Färjestad (alla 16.00), Luleå-Modo (18.30).

26 december:
Timrå-Modo, Djurgården-Linköping, Färjestad-Rögle, HV 71-Luleå (alla 16.00), Södertälje-Skellefteå (17.00), Brynäs-Frölunda (18.30).

28 december:
Luleå-Södertälje, Skellefteå-Timrå, Modo-Brynäs, Linköping-Rögle, HV 71-Djurgården, Frölunda-Färjestad (19.00).

30 december:
Skellefteå-Modo, Timrå-Luleå, Brynäs-Linköping, Rögle-Djurgården, Södertälje-Frölunda, Färjestad-HV 71 (alla 19.00).

2 januari:
Luleå-Skellefteå, Modo-Södertälje, Djurgården-Färjestad, HV 71-Brynäs, Frölunda-Rögle (alla 16.00), Linköping-Timrå (18.30).

4 januari:
Brynäs-Modo, Södertälje-Timrå, Färjestad-Luleå (alla 19.00).

5 januari: Rögle-Linköping, Djurgården-Skellefteå, Frölunda-HV 71 (alla 19.00).

7 januari:
Luleå-HV 71, Skellefteå-Rögle, Modo-Djurgården, Timrå-Färjestad, Linköping-Södertälje (19.00).

9 januari:
Luleå-Frölunda, Skellefteå-Linköping, Rögle-Modo, Djurgården-Timrå (alla 16.00), Brynäs-Färjestad (17.00), Södertälje-HV 71 (18.30).

12 januari:
Frölunda-Brynäs (19.00).

14 januari:
Timrå-Rögle, Brynäs-Södertälje, Djurgården-Luleå, Färjestad-Modo, HV 71-Skellefteå, Frölunda-Linköping (alla 19.00).

16 januari:
Skellefteå-Södertälje, Modo-Luleå, Timrå-HV 71, Färjestad-Frölunda (alla 16.00), Rögle-Brynäs (18.30).

18 januari:
Linköping-Djurgården (19.00).

21 januari:
Luleå-Rögle, Skellefteå-Brynäs, Modo-Timrå, Djurgården-Frölunda, Södertälje-Färjestad, HV 71-Linköping (19.00).

23 januari:
Timrå-Skellefteå, Brynäs-Djurgården, Södertälje-Luleå, Färjestad-Linköping, HV 71-Rögle (alla 16.00), Frölunda-Modo (18.30).

25 januari:
Rögle-Södertälje, Djurgården-HV 71, Linköping-Modo (alla 19.00).

26 januari:
Luleå-Brynäs, Skellefteå-Färjestad, Timrå-Frölunda (alla 19.00).

28 januari:
Modo-HV 71, Brynäs-Timrå, Rögle-Färjestad, Södertälje-Djurgården, Linköping-Luleå, Frölunda-Skellefteå (alla 19.00).

30 januari:
Skellefteå-Luleå, Modo-Frölunda, Djurgården-Rögle, HV 71-Södertälje (alla 16.00), Timrå-Linköping, Färjestad-Brynäs (båda 18.30).

2 februari:
Södertälje-Linköping (19.00).

4 februari:
Luleå-Modo, Rögle-Skellefteå, Södertälje-Brynäs, Färjestad-Djurgården, Linköping-Frölunda, HV 71-Timrå (alla 19.00).

6 februari:
Rögle-Timrå, Frölunda-Färjestad (alla 16.00), Brynäs-Luleå (17.00), Skellefteå-HV 71, Djurgården-Modo (båda 18.30).

8 februari:
Modo-Brynäs, HV 71-Djurgården, Frölunda-Luleå, Timrå-Södertälje, Färjestad-Skellefteå, Linköping-Rögle (alla 19.00).

27 februari:
Skellefteå-Timrå, Rögle-HV 71, Djurgården-Södertälje (alla 16.00), Luleå-Linköping, Modo-Färjestad, Brynäs-Frölunda (båda 18.30).

1 mars:
Luleå-Färjestad, Södertälje-Rögle, Timrå-Modo (alla 19.00).

2 mars:
Frölunda-HV 71, Djurgården-Brynäs, Linköping-Skellefteå (19.00).

4 mars:
Skellefteå-Djurgården, Modo-Linköping, Brynäs-Rögle, Färjestad-Timrå, HV 71-Luleå, Frölunda-Södertälje (alla 19.00).

6 mars:
Luleå-Djurgården, Timrå-Brynäs, Södertälje-Skellefteå, Linköping-Färjestad (alla 16.00), Rögle-Frölunda, HV 71-Modo (18.30).

8 mars:
Modo-Skellefteå, Brynäs-HV 71, Djurgården-Linköping (alla 19.00).

9 mars:
Luleå-Södertälje, Färjestad-Rögle, Frölunda-Timrå (alla 19.00).

11 mars:
Skellefteå-Frölunda, Timrå-Djurgården, Rögle-Luleå, Södertälje-Modo, Linköping-Brynäs, HV 71-Färjestad (alla 19.00).

13 mars:
Luleå-Timrå, Modo-Rögle, Brynäs-Skellefteå, Färjestad-Södertälje, Linköping-HV 71, Frölunda-Djurgården (alla 18.30).

 

 
  • NSD rekommenderar
  • Senaste nytt